Kontakt

Program

Akademia

Bilety

Lokalizacje

Archiwum

Aktualności

Artyści

Partnerzy

O nas

Mapa

  1. en

Teatr w Krakowie

Passionart

Małopolska

Odwiedź

Kup bilet

 

Oficjalny portal Royal Opera Festival

Fotografie na stronie SJ-Fotografia

Zdjęcia z Oper pochodzą z Festiwalu

w Bad Wildbad i są wykorzystane

dzięki uprzejmości Jochena Schönlebera.

  1. en

Szanowni Państwo!

Małopolska to miejsce, w którym tradycja współgra z nowoczesnością. Miejsce, które wyróżnia bogata kultura, a także otwartość, gościnność i niesamowita energia. To, między innymi, dzięki nim doceniany jest wielki potencjał naszego regionu. Wierzymy, że spójne i kreatywne działania promocyjne są dziś kluczem do budowania w świadomości mieszkańców regionu, turystów, jak i naszych partnerów przekonania, że Małopolska oferuje zawsze to, co ma najcenniejszego.

Nasz nowy projekt pod nazwą „Wizytówki Małopolski” ma na celu wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców oraz budowanie silnej marki Małopolska poprzez wizerunkową obecność Województwa Małopolskiego, jako partnera największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń.

Jednym z nich jest Royal Opera Festival, na którego trzecią już edycję, serdecznie Państwa zapraszam. To wyjątkowe muzyczne wydarzenie od początku swego istnienia ustanowiło włoskiego kompozytora, Gioacchino Rossiniego, głównym artystą, na którym opiera się koncepcja szerszego pokazania muzyki i jej ponadczasowych zależności. W programie tegorocznego Festiwalu znalazły się trzy wydarzenia ze wspaniałą obsadą na najwyższym poziomie. Na tę muzyczną ucztę zapraszam Państwa w progi Filharmonii im. Karola Szymanowskiego oraz Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – instytucji kultury województwa małopolskiego. Wszystkim gościom III Royal Opera Festival życzę wielu wspaniałych wrażeń.

Drodzy Państwo, mam nadzieję, że przed nami rok bogaty w interesujące wydarzenia muzyczne i inicjatywy, które zwrócą uwagę na Małopolskę – jako ważne centrum życia kulturalnego.

Serdecznie pozdrawiam,

 

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego

Szanowni Państwo!

Małopolska to miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Miejsce, które wyróżnia bogata kultura, a także otwartość, gościnność i niesamowita energia. Dlatego cieszę się, że Royal Opera Festival, który od swojej pierwszej edycji prezentuje twórczość włoskiego geniusza stylu belcanto, Gioacchino Rossiniego, jest częścią projektu pod nazwą „Wizytówki Małopolski”.

Festiwal, organizowany przez Stowarzyszenie PASSIONART oraz Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, po raz kolejny podjął współpracę z Belcanto Opera Festival Rossini in Wildabad oraz Muzeum Domem Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W tegorocznej, szóstej edycji wydarzenia, do współorganizacji dołączają także Opera Krakowska, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach oraz Krakowska Opera Kameralna. Jest to efekt kilkuletniego działania Filharmonii Krakowskiej, mającego na celu ścisłą współpracę instytucji kultury Województwa Małopolskiego, owocującą wieloma wydarzeniami sygnowanymi znakiem Muzycznych Mostów.

Uczestnikom Royal Opera Festival życzę wielu muzycznych wrażeń, a przybyłym gościom miłego pobytu w naszym regionie, który warto poznawać i z którego warto czerpać inspirację.

 

Serdecznie pozdrawiam

Marszałek Województwa Małopolskiego

 

www.malopolska.pl