Kontakt

Program

Akademia

Bilety

Lokalizacje

Archiwum

Aktualności

Artyści

Partnerzy

O nas

Mapa

  1. en

Teatr w Krakowie

Passionart

Małopolska

Odwiedź

Kup bilet

 

Oficjalny portal Royal Opera Festival

Fotografie na stronie SJ-Fotografia

Zdjęcia z Oper pochodzą z Festiwalu

w Bad Wildbad i są wykorzystane

dzięki uprzejmości Jochena Schönlebera.

  1. en

Zobacz więcej...

"Bel canto ponad granicami

– Kraków, Bad Wildbad i Rossini"

"- Na pierwszy rzut oka to dość nietypowa współpraca: Kraków będący historyczną i kulturową stolicą Polski kooperuje z niewielkim uzdrowiskiem Bad Wildbad w Schwarzwaldzie przy produkcji oper włoskiego kompozytora i mistrza bel canto Gioacchina Rossiniego (1792-1868). Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o współpracę dwóch festiwali..."

Zobacz więcej...

"Pierwsza edycja Royal Opera Festival poświęcona Moniuszce i Rossiniemu"

"Pomysłodawcą festiwalu jest krakowskie Stowarzyszenie Passionart, a odbywa się on dzięki współpracy z renomowanym niemieckim festiwalem Rossini in Wildbad Belcanto Festival w Schwarzwaldzie..."

Zobacz więcej...

"PIERWSZA EDYCJA ROYAL OPERA FESTIVAL POŚWIĘCONA MONIUSZCE I ROSSINIEMU"

"...Stanisława Moniuszki i Gioacchina Rossiniego poświęcony będzie organizowany po raz pierwszy w Małopolsce Royal Opera Festival. W dwa kolejne czerwcowe weekendy zaplanowano cztery koncerty, w tym premierę opery "Tankred" w Teatrze im. J. Słowackiego..."

Zobacz więcej...

"Królewska opera w królewskim mieście"

"Nowe wydarzenie muzyczne w Krakowie, Szczawnicy i Rzymie. Koncert poświęcony Moniuszce rozpoczyna w Bazylice Franciszkanów pierwszą edycję Royal Opera Festiwal. W przyszły weekend (30 czerwca) pod Wawelem będzie można zobaczyć..."

Zobacz więcej...

"Royal Opera Festival"

"Co łączy Stanisława Moniuszkę z Gioacchino Rossinim? Starszy o 27 lat mistrz bel canto  był pod wielkim wrażeniem talentu Polaka, który podarował mu partyturę swej III Litanii e-moll z osobistą dedykacją. Dziś wielcy twórcy mają okazję do ponownego spotkania..."

 

 


 

 

 


 

 

 


 

Zobacz więcej...

"Royal Opera Festival zaprasza melomanów"

"Pomysłodawcą Royal Opera Festival jest krakowskie Stowarzyszenie PASSIONART, które od 8 lat, w zgodzie ze swoją nazwą, z największym możliwym zaangażowaniem, organizuje duże i kameralne przedsięwzięcia kulturalne najwyższej próby..."

Zobacz więcej...

Media o nas

"Kraków. Royal Opera, czyli muzyka na królewskim poziomie w królewskim mieście"

"- Krakowska oferta kulturalna jest bogata, ale przecież dobrej muzyki, w świetnych wykonaniach nigdy za wiele - mówią organizatorzy Royal Opera Festivalu - nowej imprezy muzycznej, której premierowa edycja ruszy już pod koniec czerwca..."