Photos from the Operas come from the Bad Wildbad Festival and are used courtesy of Jochen Schönleber.

  1. pl

Read more...

"Pierwsza edycja Royal Opera Festival poświęcona Moniuszce i Rossiniemu"

"Pomysłodawcą festiwalu jest krakowskie Stowarzyszenie Passionart, a odbywa się on dzięki współpracy z renomowanym niemieckim festiwalem Rossini in Wildbad Belcanto Festival w Schwarzwaldzie..."

Read more...

"PIERWSZA EDYCJA ROYAL OPERA FESTIVAL

POŚWIĘCONA MONIUSZCE I ROSSINIEMU"

"...Stanisława Moniuszki i Gioacchina Rossiniego poświęcony będzie organizowany po raz pierwszy w Małopolsce Royal Opera Festival. W dwa kolejne czerwcowe weekendy zaplanowano cztery koncerty, w tym premierę opery "Tankred" w Teatrze im. J. Słowackiego..."

Read more...

"Królewska opera w królewskim mieście"

"Nowe wydarzenie muzyczne w Krakowie, Szczawnicy i Rzymie. Koncert poświęcony Moniuszce rozpoczyna w Bazylice Franciszkanów pierwszą edycję Royal Opera Festiwal. W przyszły weekend (30 czerwca) pod Wawelem będzie można zobaczyć..."

Read more...

"Royal Opera Festival"

"Co łączy Stanisława Moniuszkę z Gioacchino Rossinim? Starszy o 27 lat mistrz bel canto  był pod wielkim wrażeniem talentu Polaka, który podarował mu partyturę swej III Litanii e-moll z osobistą dedykacją. Dziś wielcy twórcy mają okazję do ponownego spotkania..."

 

 


 

 

 


 

Read more...

"Royal Opera Festival zaprasza melomanów"

"Pomysłodawcą Royal Opera Festival jest krakowskie Stowarzyszenie PASSIONART, które od 8 lat, w zgodzie ze swoją nazwą, z największym możliwym zaangażowaniem, organizuje duże i kameralne przedsięwzięcia kulturalne najwyższej próby..."

Read more...

Press reviews

"Kraków. Royal Opera, czyli muzyka na królewskim

poziomie w królewskim mieście"

"- Krakowska oferta kulturalna jest bogata, ale przecież dobrej muzyki, w świetnych wykonaniach nigdy za wiele - mówią organizatorzy Royal Opera Festivalu - nowej imprezy muzycznej, której premierowa edycja ruszy już pod koniec czerwca..."